BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 5475066
nr 547 5066
Kandelabrar
ett par, nysilver, 3 armar, med ljusmanschetter, höjd: 46 (bruksslitage)
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
måndag 20 oktober 2008
kl 16:24:43
700 kr
800 kr
900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.